Raimondas Guobis

Pradžiugino dar vienas leidinys butėnietiška tematika. Tai nedidelė knyga "Biologė zoologė Janina Prūsaitė. Bibliografinė rodyklė"

skirta iš Butėnų kilusiai mokslų daktarei J. Prūsaitei (1925 - 2012). Nedidukė, 97 puslapių, žalsvos spalvos viršeliu su pilkojo vilko atvaizdu knygelė maloni akiai ir atveria daug įdomybių. 

Algimanto Jakimavičiaus ir Sigitos Dagienės sudaryta ir Gamtos tyrimų centro bei Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos išleista knyga įdomi. Įžanginiame straipsnyje trumpai nušviečiama mokslininkės asmenybė ir indėlis į zoologijos mokslą Lietuvoje. Po to pateikiama plati biografija: nuo pat pirmųjų vaikystė dienų Butėnuose, smagaus gyvenimo ūkininko Augustino Prūso šeimoje, kurioje augo kartu su dviem broliais ir seserimi, iki paskutiniųjų gyvenimo metų, kuomet nauja Lietuva ir nuveiktais darbais džiaugėsi. Pabrėžiamas J. Prūsaitės atkaklumas, siekis tikslo tuomet, kuomet šeima buvo išgabenta į Sibirą, o ji pasilikusi tėvynėje bandė studijuoti, buvo persekiojama. Bet visgi geriems žmonėms užtariant baigė universitetą, pasinėrė į mokslinę veiklą, apgynė disertaciją "Lietuvos Canidae šeimos žvėrys". Sėkmingai tyrinėjo Lietuvos fauną, išleido studiją "Lietuvos žinduoliai" ir dar keletą knygų, vieną ir su bendraautoriais, ypatingai svarbūs vilkų gyvensenos tyrinėjimai, daugybę straipsnių, rašė gamtosaugos temomis, sumanė seriją leidinių "Lietuvos fauna".  

Svarbiausias šio leidinio tikslas - bibliografinė rodyklė - į vieną vietą surinkti, sugrupuoti, sunumeruoti J. Prūsaitės knygos ir straipsniai ir tokie patys kitų autorių raštai apie mokslininkę. Rodyklėje iš viso net 296 nuorodos. Taip pat pateikiama asmenvardžių rodyklė pluoštas įdomių nuotraukų. 

Autoriaus nuotraukose:

DSCF0375

Knygos viršelį puošia vilko paveikslas...

 

DSCF0376

Viršelio nugarėlėje ranka rašytų J. Prūsaitės atsiminimų fragmentas

 

DSCF0378

Janina Prūsaitė - viena žymiausių Lietuvos faunos tyrinėtojų

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 7 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top