Raimondas Guobis

Šeštadienį į metinį susirinkimą susirinko Butėnų kaimo Svėdasų seniūnijoje bendruomenės nariai.

Reformuoti – pakeisti, supaprastinti ir centralizuoti organizacijos įstatai, pasidžiaugta nuveiktais darbais, aptartos problemos, numatyti svarbiausi darbai, svarstyta, kaip artėjančias šventes švęsti, net pasvajota apie ateitį.

Atrodytų neįtikėtina, tačiau, po visų didžiųjų virsmų, emigracinių ir demografinių audrų kaime tebegyvena, yra registruoti, daugiau negu aštuoniasdešimt žmonių, o į bendruomenės namų seklyčią, tądien susirinko beveik trys dešimtys. Įveikę tądien tvyrojusias miglas visi, kaip tikriausia šeima, susėdo prie jaukiai besikūrenančios ugnelės.

Bendruomenės pirmininkė Lendrina Meškauskaitė supažindino su naujais, supaprastintais, daugiau valdžios pirmininkui bei visuotiniems susirinkimams suteikiančiais įstatais. Prailgintas ir pirmininko kadencijos laikas, nuo šiol jis bus ketveri metai. Po trumpų diskusijų pirmininke dar kartą išrinkta L. Meškauskaitė, o revizoriaus pareigos patikėtos sumaniam verslininkui Petrui Baronui. Pamąstyta, kaip greičiau bendruomenės namų remontą užbaigti, jaukiai, patogiai seklyčią įrengti, kad kuo dažniau norėtųsi čia susirinkti. Piliečiai pageidavo, kad būtų įrengtas gatvės apšvietimas keliuko jungiančio plentą su senuoju kaimu atkarpoje, nutarė geriau atlyginti bendruomenės namų teritoriją prižiūrinčiam Kęstučiui Žvirbliui. Piktinosi, kad vykdant paupinio miško kelio remonto projektą smėliažvyrį vežantys sunkiasvoriai sunkvežimiai laužo kelio asfaltą. Jis neatlaikydamas neregėto svorio nuo pagrindo lūžta link šalikelės gabalais. Jei piliečiai tylės, tai sulaužyto kelio niekas nesuremontuos. Klausimas – kas prižiūri šio projekto darbus, kas atsakingas, kas įsipareigos suremontuoti sužalotą kelią. Sunkvežimiai smenga ir smėliakelius, kodėl nebuvo galima palaukti kol pašals, išniokoti veik visi šilų keliukai, o dabar atėjo laikas pagrindiniam keliui? Nežinia ar tai bus seniūnijos bei naujosios kaimo seniūnaitės Rimos Rimkuvienės rūpestis, tačiau bendruomenė nusprendė raštu kreiptis į Anykščių rajono administraciją, kad būtų įvertinti padaryti nuostoliai ir atliktas sugadinto kelio remontas.

Spėliota, kas galėtų tapti naujuoju Svėdasų seniūnu, žinoma, kad yra devyni pretendentai, o kas jie visuomenė nežino. Bus atgabentas kaip katinas maiše? Nuspręsta, kad Šv. Kalėdų eglutė seklyčioje vyks gruodžio 26-osios vidurdienį. Smagiai karaokei pritardamas saksofonu išmaniai pagrojo Algirdas Baronas, pridėjęs ir poezijos posmų, kuriuos skyrė ir jau mirusiems ir gyviesiems. Po to vyko arbatėlė ir tikriausia pyragų ir sūrių puota, kuriai didžiulį, net keturių kilogramų svorio, gelsvą, saldoką, razinomis pagardintą, šiek tiek skilandį primenantį sūrį dovanojo didžiausioji kaimo sūrininkė Adolfina Meškauskienė.

Autoriaus nuotraukoje:

IMG 0523

Lendrina Meškauskaitė dar kartą išrinkta Butėnų kaimo bendruomenės pirmininke

 

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 658 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top