Raimondas Guobis 

Ryte batais šimtamyliais klampius molynus, smagius smiltynus, keliutes, takučius, per laukus, miškus vedančius mynė, smagiai žirkliojo.

Skubinosi, nes rogės besniegiame miške užstrigo, elniai išsibėgiojo - manoma, kad prie Barono bandos prisiglaudė. Tačiau Kalėdų Senelis, nors sukaitęs, suplukęs nuo šilumos, lietučio, laiku į susitikimą su Butėnų vaikučiais atėjo. 

Prie pilkšva, tamsiai tauria spalva boluojančių namų ant kalnelio aukštame stiebe trispalvė plazdėjo. Senis drąsiai bendruomenės seklyčios duris vėrė ir vaikučius šaukė - kad padėtų maišą su dovanomis per slenkstį perridenti. Pasilabinęs, prie sidabro spalvos žaisliukais puoštos eglutės minutėlę pasėdėjęs ramiai, lauktas svečias savo kalbą pradėjo. Apie tolimus kraštus, savo buveinę, pasaulį ir jame dovanų laukiančius vaikus kalbėjo, apie Butėnus šio to klausinėjo, mat per metus daug ką pamiršęs buvo. O jau tada vaikučių klausinėjo - kaip jie gyvenę, ar geri buvę, ką išmokę. Galvą parėmęs eilėraštukų ir kunigaikštiškos muzikos klausėsi. Gyvuolis Nojus birbyne grojo. Eilės ir lengvai liejosi ir pynėsi:  apie eglutę, apie pamestą batuką, apie baltus pusnynus, kuriuose nykštukai miega, kuriais raganos bėga, apie mielus namus, kur visada gera jauku. Vaikučiai ne tik eilėraščiais, dainelėmis džiugino, bet ir nuotykius pasakojo, savo kostiumais, jėga, miklumu, grakštumu puikavosi. Vieni kumštelius gniaužė, raumenis pūtė, kiti elegantiškas petnešas, šypsenas demonstravo, kiti suknelėmis, net Ledo karalienės apdarais puikavosi. 

Net ir suaugusieji eilėraščių pasakė, padainavo - ir Rimutė ir Danutė, o kadaise Čikagoje gyvenusi Gabija lietuviškųjų stovyklų Amerikoje laikų anglišką lietuvišką dainelę sudainavo, vis įpindama magiškus žodžius "I love you". Po to šokiai, dainos. Pati pradžia kaip ir seniausiais laikais - ratelis. Oi smagu buvo suktis, dainuojant ir mokantis: "Seneli, Jurgeli, mokyk savo vaikus". Dovanų pasiuntė tądien darbuose užimta naujoji Butėnų seniūnaitė Rima. 

Su geraisiais žmonėmis valgių gėrimų paragavęs, pasistiprinęs, paklausinėjęs, pasigėrėjęs, pagyręs, visų gėrybių naujuose metuose palinkėjęs, per žygūnę dovanas Vilkabrukių kaimo gyventojams pasiuntęs, kartu su Kalėdų Bobute iškeliavo senolių ir vaikučių Butėnuose ir gretimuose kaimuose lankyti, Net Šventupyje, tolimame Vainiūnų vienkiemyje didelius ir mažus džiugino, kol tamsi naktis sutemo...

 

Autoriaus nuotraukose:

 

DSCF5597

Toks mielas, senas ir teisingas eilėraštis - dovanų vertas

 

DSCF5600

Kalėdų Senelio pamokos: metus reikia skaičiuoti šitaip

 

DSCF5595

Nojus Kalėdų Seneliui birbyne grojo ir jam kunigaikščio Vytauto laikus priminė

 

DSCF5608

Ant  Kalėdinės eglutės

Komentuoti


Sukurta:

Dabar lankosi:

Dabar svetainėje 647 svečiai ir narių nėra

Lankytojai

Patalpinta:

serveriai

Slapukai

Scroll to top